Zdrowie i Uroda

Co to jest endermologia?

Endermologia - Anunnaki.plKażda kobieta chciałaby stawać się jak najurodziwsza. Starają się to jednakże osiągnąć na niezliczoną ilość sposobów. Niektóre poddają się skomplikowanym zabiegiem, niektóre próbują naturalnych metod, a jeszcze kolejne prostych zabiegów takich jak właśnie zabiegi Endermologiczne.

Metoda ta to nic innego jak typ masażu, wykonywanego mechanicznie, co pozwala zwiększyć siłę nacisku. Właśnie dzięki temu, zabiegi te są tak skuteczne. Nacisk oddziałuje na tkankę łączną, co pomaga wygładzić ciało, pozbyć się cellulitu, rozluźnia mięśnie, a do tego wygładza zeszpecenia na ciele. To właśnie od ich usuwania rozpoczęła się ta specjalizacja.

Endermologia – jak wygląda zabieg?

Masaż kierowany jest mechanicznie. Osoba poddawana zabiegwi przechodzi go w specjalistycznym, przylegającym do ciała ubraniu, który stopuje styczność głowicy złożonej z dwóch rolek masująco-ssących z ciałem i chroni tym samym naskórek przed możliwymi uszkodzeniami oraz zapewnia o wiele lepszy poślizg walcom.

Plusy endermologii

Osoba wykonująca zabieg prowadzi głowicę składającą się z dwóch wałków masująco-ssących, która dzięki podciśnieniu powoduje pojawienie się fałdy skórnej. Dzięki temu ciało przybiera wygląd fali, zwijanej dodatkowo od wewnątrz i na zewnątrz przy pomocy rolek. Stymuluje to tkankę łączną, przez co zabieg oddziałuje na głębokie warstwy ciała i jest sprawniejszy od jakichkolwiek innych metod przeciw cellulitowi, czy zeszpeceniom. Wałki silnie ugniatają skórę w różnych stronach, co pobudza krążenie krwi oraz metabolizm.

Dodatkowo zabieg pełni też funkcję masażu limfatycznego, dzięki czemu w trakcie trwania masażu wskutek stymulowanego układu limfatycznego z organizmu usuwane są toksyny i tłuszcze, a do tego rozpoczęta zostaje rozpoczęte produkowanie elastyny i kolagenu, co poprawia elastyczność skóry.

Masaż taki zajmuje około pół godziny, a żeby efekty były widoczne potrzeba ciągu kilkunastu zabiegów. Poleca się stosować zabiegi jednocześnie ze zdrowym sposobem funkcjonowania i uprawianiem, aktywności fizycznej, a dla większego oczyszczenia organizmu z toksyn – wypijania minimum 2 litry wody dziennie. Jeden zabieg to koszt od stu pięćdziesięciu do trzystu złotych w zależności od tego, czy strój jest gratis czy też nie. Jak również tego, czy wykupujemy serię zabiegów lub pojedynczy zabieg.

Stanowczo poleca się skorzystać z takiego masażu chociażby by sprawdzić jak po tym będziemy się czuli. Najlepiej w salonie proponującym zabiegi z wykorzystaniem urządzenia LPG Alliance – najlepszego i najnowszego z istniejących.

Endermologia – zagrożenia

Mimo wielu zalet masaży, są też ograniczenia w stosunku do ich przeprowadzania. zaliczają się do nich między innymi ciąża karmienie piersią, czas pięciu miesięcy od urodzenia dziecka i nawet do ośmiu po cięciu cesarskim, skłonności do żylaków i naczyniaków, silny stan chorobowy, czynny rak, zapalenie żył, trądzik, albo dermabrazja. dokładnych ogłoszeń o przeciwwskazaniach powinno się szukać na witrynach salonów oferujących te masaże. Przedstawiamy Państwu przykład witryny gabinetu endermologii: https://www.mindful.org.pl/endermologia-lpg-alliance-katowice.

Podsumowując Endermologia jest najlepszym i najskuteczniejszym sposobem na walkę z cellulitem, bliznami, rozstępami i obwisłą skórą. Dodatkowo jest ogólnodostępna niezbyt kosztowna w porównaniu z innymi zabiegami walczącymi z tego typu dolegliwościami, i nie powoduje niedogodności dla osoby poddającej się zabiegowi, takich jak obolałość czy konieczność rekonwalescencji.