Zdrowie i Uroda

Miód? Kupić u pszczelarza czy w markecie?

O zdrowotnych właściwościach miodu słyszał chyba każdy. Miłośników miodu jest wielu. Lecz czy każdy ma świadomość, że jedzenie miodu ma zalety przede wszystkim zdrowotne? Dlaczego warto jeść miód?

Miód - Anunnaki.plZdrowotne właściwości miodu

Entuzjaści miodu pszczelego mogą wskazać wiele zalet, dla jakich warto zjeść po troszeczkę miodu. Podstawową zaletą jest zdrowie. Tak, to właśnie zdrowotne cechy są wymieniane jako najistotniejsze. Miód stosowany jest najczęściej: podczas infekcji, do łagodzenia oznak infekcji, w celu wzmocnienia odporności na choroby. Ponadto ma wiele specyficznych walorów. Wpływa stabilizująco na układ krwionośny. Jest wskazywany jako doskonały środek, który wpływa kojąco na układ oddechowy gdyż ma cechy przeciwzapalne. Prawidłowo działa również na wzrok, zwalczając stany zapalne spojówki oraz rogówki. Ponadto łagodzi dolegliwości układu pokarmowego. Działa też kojąco na układ nerwowy.

Miód z własnej pasieki czy z marketu?

Jaki miód wybrać aby działał dobrze na organizm? Główna decyzja dotyczy tego, gdzie ten miód nabyć: w sklepie osiedlowym czy bezpośrednio u pszczelarza. Kupując miód w markecie trzeba pamiętać na co zwrócić uwagę, żeby był to oryginalny miód pszczeli. Lokalny producent miodu jest dla nas pewnością, że wybierany miód pochodzi bezpośrednio od pszczół – http://api-inhalacje.pl/miody-czestochowa-sprzedaz-miodu. Warto pamiętać, że miód z marketu nie zawsze można nazywać miodem. Na etykiecie zaznaczone jest pochodzenie miodu. Miód z sklepu głównie jeżeli jest importowany z Chin miodem nie jest. Gwarancję, że nabędziemy oryginalny miód mamy wyłącznie wtedy, gdy miejscem zakupu będzie pasieka. W jaki sposób rozpoznać czy wybrany przez nas miód jest prawdziwy? Miód, który jest prawdziwy ulega krystalizacji. Przyjmuje konsystencję nie płynną lecz stałą, przez co jest go trudno rozsmarować.