Rodzina

Rodzinne kibicowanie. Jak nie piłka nożna, to co?

Piłka nożna jest wyjątkowym sportem. Dyscyplina ta przyciąga przed ekrany telewizorów mnóstwo amatorów, którzy chcą oglądać mecze z udziałem swoich ulubionych drużyn. Jednak nie każdy preferuje piłkę nożną. Jakie jeszcze sporty sprawdzą się świetnie podczas rodzinnego kibicowania?

Rodzinne kibicowanie - Anunnaki.plJak nie piłka nożna, to co?

Wbrew pozorom wybór jest naprawdę wielki. O naszej genialnej piłce ręcznej chyba nie trzeba nikomu przypominać. Mecze reprezentacji naszych szczypiornistów cieszą się równie dużą popularnością. Sukcesy drużyny sprawiają, że mecze piłki ręcznej stają się tak samo popularne jak piłki nożnej. Jednak warto pamiętać, że możliwości kibicowania nie kończą się tylko na meczach piłki ręcznej lub nożnej. Do rodzinnego kibicowania skłonić może także koszykówka, która w naszym kraju zyskuje coraz więcej zwolenników.

A może trochę inaczej?

Z roku na rok można zaobserwować trend, zgodnie z którą wzrasta zainteresowanie również innymi, niekoniecznie związanymi z piłką wszelaką sportami. Duże znaczenie w rodzinnym kibicowaniu zyskuje np. żużel. Są to zawody motocyklowe, w których motocykliści ścigają się na zamkniętym obiekcie. Tor jazdy zbliżony jest do owalu, a podłoże zrobione jest żużlem. Motocykle, które są wykorzystywane w tej dyscyplinie różnią się od tradycyjnych maszyn. Nie mają one ani skrzyni biegów ani hamulców. W Polsce amatorzy nazywają żużel również czarnym sportem. Nazwa ta pochodzi z czasów kiedy nawierzchnia torów wyścigowych wysypywana była tylko czarnym żużlem. Obecnie został on zmieniony na dedykowane mieszanki sypkie, w których podstawą jest sjenit lub granit.