Rozmiar penisa czy istnieje idealna długość członka?

Wielu naukowców próbowało odpowiedzieć na pytanie, którzy mężczyźni i kobiety na całym świecie potrzebują jasnych informacji na temat – jaki jest średni rozmiar penisa?

Przedstawimy Ci fakty z wszystkich badań naukowych przeprowadzonych na rozmiary penisa, aby po zakończeniu czytania tego artykułu poczujesz treść, że masz najbardziej dokładną odpowiedź na pytanie. Być może będziesz pewny siebie o swoim własnym rozmiarze lub o penisie partnera.

Biorąc pod uwagę wszechobecność bezpłatnej, łatwo dostępnej pornografii internetowej łatwo jest zrozumieć, dlaczego prawda o męskiej długości i obwodzie członka mogłaby stać się niejasna. Być może nic więc dziwnego, że naukowcy konsekwentnie stwierdzają, że mężczyźni wzbudzają niepokój o ich męskość.

Oto kilka ważnych kwestii dotyczących średniego rozmiaru penisa.

  • Chociaż 85% kobiet może być zadowolonych z rozmiaru i proporcji penisa partnera, mężczyźni są mniej pewni siebie.
  • Aż 45% mężczyzn uważa, że mają małe penisy.
  • W badaniach na różnych szczeblach długość  wynosi od 7 do 10 centymetrów (2,8 do 3,9 cala).
  • Obwód  jest średnio od 9 do 10 centymetrów (od 3,5 do 3,9 cala).
  • Długość w erekcji wynosi od 12 do 16 centymetrów (od 4,7 do 6,3 cala).
  • Obwód w erekcji wynosi około 12 centymetrów (4,7 cala).

Rozmiar penisa w europie

Kiedy rozmiar penisa jest zbyt mały?

Być może najlepszym wskaźnikiem tego, co uważane jest za mały penis, jest wartość progowa stosowana przez lekarzy, gdy można rozważyć rozszerzenie penisa.

Naukowcy publikujący w Journal of Urology badali penis wielkości 80 „fizycznie zdrowych” mężczyzn, mierząc wymiary penisa przed i po erekcji wywołanej lekami.

Po znalezieniu średniej wielkości stwierdzili:

„Tylko mężczyźni o rozmiarze w stanie spoczynku krótszym niż 4 centymetry [1,6 cala] lub w erekcji poniżej 7,5 cm [3 cale] powinni być uznani za kandydatów na wydłużenie penisa”.

Jaki jest „normalny” lub średni rozmiar penisa?

W badaniu Journal of Urology badacze stwierdzili, że wśród 80-osobowej grupy:

Średnia wielkość penisa wynosi 8,8 cm (3,5 cali), w zwisie
Średnia długość członka wynosi 12,9 cm (5,5 cala) podczas erekcji.

Badanie wykazało również, że rozmiar męskiego penisa nie był skorelowany z wielkością jego penisa, co oznacza, że mężczyźni, których penisy są różnej długości, mogą mieć podobny kształt członka. Nie było też związku pomiędzy wiekiem mężczyzn a ich rozmiarami prącia.
Spoglądanie w dół na penisa z góry sprawia, że wydaje się mniejszy, w porównaniu z tym, jak wygląda prosto, czy z boku. Patrzenie na swój własny penis z tej perspektywy i być może porównanie go z innymi dodatkami mężczyzny z innej perspektywy, może zatem wzmocnić fałszywe pomysły na rozmiar penisa.
Chociaż większość mężczyzn martwi się o rozmiar penisa, kobiety są bardziej zainteresowane szerokością.
Badanie 50 aktywnych seksualnie kobiet wykazało, że szerokość penisa była ważniejsza niż długość penisa – w przypadku 45 kobiet.