Auto-Moto

Ubezpieczenie AC. Czy warto kupować dla starszych aut?

Pojazdy w Polsce podlegają przymusowemu ubezpieczeniu OC. Każdy posiadacz samochodu bez względu na markę czy wiek pojazdu ma obowiązek posiadać polisę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Ubezpieczenie AC - Anunnaki.plUbezpieczenie AC

AC, czyli AutoCasco, należy do grupy ubezpieczeń dodatkowych. Oznacza to, że nie jest ono obligatoryjne tak jak jest to w przypadku OC. Posiadając AC nie musimy martwić się gdy coś stanie się z naszym samochodem. Przed czym dokładnie chroni nas AutoCasco? Gdy w zdarzeniu drogowym, którego jesteśmy sprawcą ucierpi również nasze auto wówczas jeżeli nie mamy AC to będziemy musieli naprawić auto na własny koszt. Ubezpieczenie AC pozwala uniknąć takich kosztów, gdyż wtedy koszty naprawy zostaną pokryte właśnie z AC. Ale to nie jedyne zalety posiadania AC. Ubezpieczenie to chroni nasz samochód także od kradzieży.

Kiedy wykupić AC?

Zauważa się trend, zgodnie z którą AutoCasco kupowane jest dla nowych modeli samochodów. Im starsze samochód tym rzadziej właściciele decydują się na AC dla swojego samochodu. Skąd taka relacja? Starsze auta są warte mniej niż ich odpowiedniki prosto z salonu stąd ich właściciele tłumaczą, że nie kalkuluje im się wydawanie kolejnych funduszy na ubezpieczenie. Prawda jest taka, że nigdy nie wiadomo kiedy taka dodatkowa polisa może się nam przydać, ponieważ nie wiadomo czy nasze auto nie padnie łupem złodziei albo czy np. parkując nie otrzemy stojącego obok samochodu. Firmy ubezpieczeniowe przygotowują oferty przygotowane specjalnie dla posiadaczy starszych samochodów. Są to propozycje, w których cena ubezpieczenia odnosi się do jego zakresu. Firmy ubezpieczeniowe przygotowują specjalne pakiety przeznaczone dla starszych modeli. Wtedy zazwyczaj pakiet ograniczona jest do kilku określonych w umowie zdarzeń.