Dom i ogród

Samodzielne wykonanie balustrad – gdzie kupić materiały?

Balustrady są to specjalne zabezpieczenia, jakie instaluje się na schodach, balkonach czy tarasach. Umieszczane są na skraju, zabezpieczając przed wypadnięciem, a przy okazji pełnią również funkcję ozdobną.

Anunnaki.pl - Wykonanie balustradyJakie są rodzaje balustrad?

Rozróżnia się kilka rodzajów balustrad. Od balustrad pełnych, które są wykonane w całości np. z cegieł bądź betonu, a na ich szczycie ulokowane są specjalne parapety lub poręcze. Innym rodzajem są balustrady z pionowych elementów, tzw. tralek. Są one zrobione głównie z drewna, kamienia lub betonu oraz metalu. Elementy pionowe są w sposób nieruchomy połączone z stelażem na dole i poręczą na górze. Ostatnim rodzajem balustrad są konstrukcje wykorzystujące słupki pionowe. Taka konstrukcja pozwala na montaż różnego typu materiałów pomiędzy tymi słupkami.

Wykonać samodzielnie czy zlecić fachowcom?

Sporo osób zastanawia się czy balustrady w domu robić samodzielnie czy zlecić ich wykonanie specjalistom. Wiele zależy od tego, który rodzaj balustrady wybierzemy, gdzie ona ma zostać zamontowana, ale ważne są także nasze umiejętności oraz wiedza. Warto pamiętać, że aby wykonać balustradę trzeba mieć również odpowiednie narzędzia. Powierzenie pracy fachowcom jest na pewno doskonałym wyborem gdy chcemy, żeby praca została wykonana szybko, sprawnie i zawodowo. Jednak usługi fachowców wiążą się z dużo większymi nakładami finansowymi. Dlatego też alternatywą może być samodzielne wykonanie takiej balustrady. W takim przypadku odpadają nam koszt związane z robocizną. Pozostanie wyłącznie koszt materiałów, z których chcemy balustradę wykonać. Warto zorientować się czy w naszej okolicy jest hurtownia wyrobów ze stali nierdzewnej – http://www.stalnierdzewna.biz.pl. Zakupy w hurtowni mają sporo plusów, wśród których wskazać można duży wybór oraz niższą cenę niż w sklepach.