Auto-Moto

Zakup używanego auta z gwarancją prawną

Nieużywany samochód to przez wiele osób oznaka bogactwa. Nie każdego bowiem stać na kupno auta bezpośrednio z salonu. Alternatywą może być zakup auta używanego.

Zakup używanego auta z gwarancją - Anunnaki.plJak szukać, żeby nie stracić?

Przeciwnicy kupowania samochodów używanych wskazują, że podstawową wadą takich transakcji jest nieznana prawdziwa historia takiego pojazdu. Niestety, ale często można natknąć się na nieuczciwych handlarzy, którzy nie są w porządku i chcą sprzedać nam auto nie do końca sprawne technicznie lub z historią wypadkową, którą chcą ukryć. Aby uniknąć taki niepewnych praktyk należy zachować szczególną ostrożność. Kupowanie bezpośrednio od osoby fizycznej obarczone jest ryzykiem i jeśli nie mamy rzetelnej wiedzy co trzeba sprawdzić, warto wówczas skorzystać z wiedzy osoby znajomej, która za nas oglądnie auto i oceni jego fizyczny stan.

Zakup z gwarancją

Można również wybrać inną opcję. A dokładniej udać się do komisu samochodowego. Niestety i tutaj zdarzają się nieuczciwi handlowcy. Jednak jest ich znacznie mniej niż w przypadku osób prywatnych. Ponadto, jeśli kupimy auto w komisie, mamy pewne prawa związane z gwarancji. Komis samochodowy oferuje do sprzedaży zarówno samochody własne, jak też pośredniczy w sprzedaży aut, które nie są jego własnością, a jedynie zostały przyjęte w komis do momentu ich zbycia. Bez względu na sposób, jeśli komis to podmiot uczestnicząca w procesie kupna- sprzedaży, odpowiada on za udzielenie gwarancji praw kupującego. Istotne są tu kwestie związane z faktem czy podmiot kupująca jest osobą fizyczną czy firmą. Od tego zależy rodzaj praw przysługujących kupującemu. Wiążą wówczas inne podstawy prawne, które regulują detale gwarancji.

Import używanych aut z Niemiec – http://auto-bzyk.com.pl